Konferencje

 

 

Międzynarodowa konferencja naukowa „Współczesne problemy społeczne w dynamicznej rzeczywistości” 

Konferencja jest organizowana przez Katedrę Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego z okazji jubileuszu 45-lecia pracy naukowej i dydaktycznej Profesor Jolanty Grotowskiej-Leder, odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w dniach 18-19 października 2021 roku.

Szczegółowe informacje o konferencji, jej tematyce oraz ramowym programie: Konferencja Współczesne problemy społeczne (październik 2021)

 

Konferencja międzynarodowa SOCIAL INNOVATIONS. THEORIES, RESEARCH, PRACTICES

Konferencja współorganizowana przez Katedrę So

cjologii Wsi i Miasta, odbędzie się w dniu 29.06.21. Wszelkie informacje (łącznie z formularzem rejestracyjnym) znajdują się na stronie https://sitrl2020.wixsite.com/conference


Międzynarodowa konferencja naukowa „INVESTING IN FAMILIES. SOCIAL POLICY AND SOCIAL PRACTICE IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE”

Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej UŁ we współpracy z European Anti-Poverty Network (Poland), Sekcją Pracy Socjalnej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Sekcją Socjologii Rodziny Polskiego Towarzystwa Socjologicznego organizuje w dniach 24-26 kwietnia 2019 międzynarodową konferencję naukową „INVESTING IN FAMILIES. SOCIAL POLICY AND SOCIAL PRACTICE IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE”. Więcej informacji:  http://social.investments.uni.lodz.pl/

 

 

Konferencja Naukowa „Społeczeństwo a płeć – problemy, wyzwania, perspektywy badawcze”

Katedra Socjologii Struktur i Zmian Społecznych zapraszają na Konferencję Naukową „Społeczeństwo a płeć – problemy, wyzwania, perspektywy badawcze”, która odbędzie się w Łodzi w dniach 11-12 października 2018 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.  Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i refleksji  naukowczyń i naukowców, badaczek i badaczy z różnych dziedzin nauki i obszarów życia społecznego zajmujących się kulturowymi koncepcjami płci oraz ich wpływem na funkcjonowanie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Organizowana konferencja jest dedykowana Pani Profesor Ewie Malinowskiej, obchodzącej jubileusz 47-lecia pracy naukowej i dydaktycznej. Podczas sesji plenarnych oraz tematycznych wystąpi blisko 80 prelegentów, oprócz samej jubilatki, także m.in. prof. Renata Siemieńska, prof. Anna Kwak, prof. Krystyna Slany, prof. Kazimiera Wódz i wielu innych znakomitych gości.

Szczegółowe informacje:

http://www.socgender.uni.lodz.pl/konferencje/konferencja/konferencja-spoleczenstwo-a-plec/

 

 

Międzynarodowa KonferencjaŁódzkie spotkania Wschodnie: Transformacje społeczne i ekonomiczne Europy Środkowo-Wschodniej”

serdecznie zapraszamy do udziału w  Konferencji  Międzynarodowej  pt. Łódzkie spotkania Wschodnie: Transformacje społeczne i ekonomiczne Europy Środkowo-Wschodniej  organizowanej w dniach 27 -28 września 2018 r. przez Katedrę Socjologii Polityki i Moralności  UŁ, Towarzystwo Polityki Wschodniej im. Jerzego Giedroycia; Partnerzy Kijowski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny im. Wadyma Hetmana, Ośrodek Badań im. Thomasa Jeffersona, PORUCH – ukraińska organizacja pozarządowa

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w programie oraz na plakacie

 

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Społeczeństwo a płeć”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Społeczeństwo a płeć”, która odbędzie się w dniach 11-12 października 2018 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i refleksji naukowców, badaczy, a także praktyków z różnych dziedzin nauki i obszarów życia społecznego zajmujących się kulturowymi koncepcjami płci oraz ich wpływem na funkcjonowanie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie.

Konferencja jest organizowana przez Katedrę Socjologii Struktur i Zmian Społecznych, Zakład Socjologii Płci i Ruchów Społecznych.

Szczegółowe informacje:  zaproszenie        formularz zgłoszeniowy

oraz na stronie internetowej www.socgender.uni.lodz.pl w zakładce „konferencje”.

 

 

Konferencja naukowa „Socjologia pracy wczoraj i dziś. W 90. rocznicę urodzin prof. Jolanty Kulpińskiej”

Serdecznie zapraszamy na konferencję współorganizowaną z Sekcją Socjologii Pracy PTS, która odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku. Wśród prelegentów zagranicznych będą Akihiro Ishikawa, Paul Steward, Meardi Guglielmo oraz Harri Melin. Uroczyste rozpoczęcie konferencji zaplanowano na godzinę 10:00, a po części merytorycznej przewidujemy bankiet.

Szczegółowy program konferencji pobierz

 


 

Międzynarodowa konferencja naukowa Theoretical and empirical reflections on social disorganisation and “otherness” in modern European societies. Following the biographical and discursive approach of Thomas and Znaniecki’s legacy of “Polish Peasant in Europe and America”

Research Network 03 “Biographical Perspectives on European Societies” Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego, sekcja Badań Biograficznych PTS, katedra Socjologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego (przy współpracy z Centrum Badań Biograficznych i Historii Mówionej UŁ) zapraszają serdecznie do uczestnictwa w organizowanym wydarzeniu naukowym.

Szczegóły dotyczące konferencji, która odbędzie się w dniach 17-18 września 2018 roku w Łodzi, znajdują się na stronie http://esamidterm2018.uni.lodz.pl/.